Co symbolizuje Twoja biżuteria?

Zastanawiasz się, co wyraża symbol, który nosisz? A może szukasz wyjątkowej biżuterii z przesłaniem, która będzie przypominać o tym, co dla Ciebie najważniejsze? Sprawdź, co oznaczają popularne symbole na celebrytkach i innych ozdobach!

 

Biżuteria to wyjątkowy przedmiot — choć towarzyszy nam na co dzień, pozostaje tajemnicza i nie przestaje nas zachwycać. Często wiążą się z nią bardzo osobiste historie i wspomnienia, które zna tylko właścicielka naszyjnika, bransoletki, kolczyków czy pierścionka. Kamieniom szlachetnym, używanym w jubilerstwie, a także kruszcom (złoto, srebro) od wieków przypisuje się różne znaczenia. Podobnie z symbolami, które możemy znaleźć w nowoczesnych ozdobach, np. celebrytkach. Jakie znaczenie się pod nimi kryje?

 

 

Gwiazdka

Wyraża pragnienie spełniania marzeń i może być przypomnieniem, że masz siłę, by po nie sięgnąć! To także znak zwycięstwa, sukcesu i pewności siebie. Jednak gwiazdy mogą mieć więcej znaczeń — podobno jest w nich zapisana nasza przyszłość. To idealny wybór dla marzycielek, które lubią patrzeć w nocne niebo, ale nogami stoją mocno na ziemi — wtedy nic nie jest w stanie nas pokonać. Gwiazdka jest także pięknym dodatkiem dla miłośniczek książki Gwiazd naszych wina Johna Greena.

Serce

Nawet dzieci wiedzą, że serduszko to symbol miłości! Biżuteria z tym motywem jest często wybierana na prezent dla bliskiej osoby, jako sposób wyrażenia uczuć i wyjątkowy drobiazg, który może towarzyszyć ukochanej zawsze i wszędzie. Jest wymarzonym dodatkiem dla zakochanych, a także dla mam lub babć, które z pewnością ucieszy podarunek z motywem serduszka od ukochanych dzieci czy wnuków. Co ciekawe, serce może także być symbolem dobroci, zgody, niewinności oraz przyjaźni.

 

Znak nieskończoności

To ostatnio modny motyw w biżuterii. Znak nieskończoności, wyglądający jak „leżąca ósemka” pochodzi z matematycznych równań. Metaforycznie może oznaczać niezmienne uczucie — miłości lub przyjaźni — a także oddanie jakiejś sprawie (np. poświęcenie się pasji). Więcej o nim pisaliśmy w tym artykule.

Czterolistna koniczynka

To oczywiście talizman szczęścia! Ma przynosić powodzenie osobie, która go nosi. Jest uroczym dodatkiem, który może podnieść naszą pewność siebie, np. podczas ważnego egzaminu na studiach czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Stanowi także zwiastun sukcesu, więc nic dziwnego, że tak wiele kobiet wybiera celebrytki z koniczynką. Warto wiedzieć, że korzenie tego symbolu sięgają aż do celtyckich wierzeń — druidzi byli przekonani, że taka roślina uchroni ich przed złem. Pierwszy listek koniczynki oznacza nadzieję, drugi — wiarę, trzeci jest znakiem miłości, a czwarty — szczęścia!

 

 

Motyl

W naszej kulturze niewiele osób wie o tym, że motyl także symbolizuje szczęście. Jest także znakiem piękna i lekkości. Jednak przede wszystkim to wyjątkowe stworzenie kojarzy się z metamorfozą, którą przechodzi w trakcie swojego życia i dlatego bywa znakiem przemiany. Może przypominać Ci, że w życiu wszystko jest możliwe i nawet niepozorna poczwarka potrafi zmienić się w zachwycającego motyla. To także motyw kojarzący się ze swobodą i bliskością natury.

Piórko

Motyw pióra jest chętnie wybierany przez artystki — zwłaszcza kobiety-pisarki. Ten symbol oznacza nieskrępowaną wolność bycia sobą i wolność wyrażania tego, co nam w duszy gra. Może być także zwiastunem weny, kreatywności i lekkości twórczej. Pióra nawiązują do duchowości człowieka, a równocześnie — do delikatności. Choć są tak ulotne, dzięki nim ptaki wzbijają się w powietrze. Niech twoja twórczość również sięga nieba!

 

 

Anielskie skrzydło

Skrzydła to ważny symbol w religii katolickiej (oznaczają Ducha Świętego), ale mogą także oznaczać lekkość, ochronę i sławę! To bardzo wyrazisty motyw, który chętnie wybierają osoby pewne siebie, konsekwentnie dążące do wyznaczonych celów, bez względu na napotykane po drodze trudności. Skrzydła symbolizują także ambicje, wiedzę i opiekę. Niektórym mogą kojarzyć się z ulubionymi powieściami lub filmami fantasy — np. Angelfall, Szeptem czy Miasto kości.

Kółko

To niezwykle minimalistyczny motyw, nad którego znaczeniem raczej niewiele osób się zastanawia. A szkoda — bo symbolika koła sięga starożytności. Koło oznacza doskonałość, niezmienny cykl życia i natury oraz pełnię, odrodzenie i wieczność. To także symbol jedności i harmonii. Jeśli mamy tendencję do szybkiego życia i zapominania o najważniejszych wartościach, ten prosty symbol może przypominać nam o niezmiennym rytmie, w którym toczy się życie.

 

 

Łapacz snów

Łapacz snów to niezwykle efektowny symbol, który jest chętnie wykorzystywany w stylizacjach naturalnych, np. etno czy boho. Został zaczerpnięty z indiańskich wierzeń. Łapacz snów jest amuletem, który ma chronić przed koszmarami. Dodatkowo symbolizuje krąg życia (okrąg) i rodzinę i nierozerwalne połączenie z bliskimi (sieć). Współcześnie oznacza także skupienie na wewnętrznym „ja”, zaufanie do siebie i chęć spełniania marzeń.

Drzewko

Pierwszym skojarzeniem, które budzą drzewa, jest bliskość natury, zamiłowanie do dzikiej przyrody i szacunek do wszystkich przejawów życia. Drzewa symbolizują także mądrość i wiedzę. Starożytne ludy uważały je za oznakę jedności — te wyjątkowe rośliny łączą świat podziemny (do którego sięgają korzeniami) z „niebiańskim” (do którego wznosi się ich korona). To także symbol odradzania się, energii, nadziei, radości oraz macierzyństwa.

 

 

Kluczyk

To jeden z najbardziej tajemniczych motywów, który od razu budzi pytanie — jakie drzwi otwiera ten klucz? Powszechnie uważa się go za symbol potęgi i władzy, a także wierności i niezwykłej tajemnicy. Może być także metaforycznym sposobem na zwiększenie koncentracji, odblokowanie swojej mocy twórczej oraz symbolicznym połączeniem ciała z duszą.

Kwiat

Kwiaty są popularnym motywem damskiej biżuterii. Co mogą oznaczać? Z pewnością piękno, delikatność i kobiecą naturę, a także szczęście i zamiłowanie do przyrody. Choć zwykle kwiaty są uważane po prostu za estetyczną ozdobę, dla Ciebie biżuteria z kwiatkiem może stać się wyjątkowym symbolem nadziei i radości.

 

Który z motywów nosisz na co dzień? A może czujesz, że któryś z opisanych przez nas symboli — drzewko, pióro czy znak nieskończoności — będą Ci szczególnie bliskie? Wpisz wybrany motyw w wyszukiwarkę na stronie Rosanto i wybierz biżuterię, która będzie nie tylko pięknym dodatkiem, ale też ozdobą pełną ukrytych znaczeń, które w trudnych chwilach przypomną Ci o tym, co najważniejsze.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię