Co oznacza bransoletka ze znakiem nieskończoności?

Znak nieskończoności króluje w jubilerskich trendach od kilku sezonów. Co właściwie oznacza i czego może być symbolem? Podpowiadamy i zdradzamy, dlaczego biżuteria ze znakiem nieskończoności jest świetnym pomysłem na prezent.

 

Minimalistyczne dodatki od kilku lat są niezwykle popularne. Nic dziwnego — prosta forma oznacza dużą wszechstronność, dzięki czemu ozdoby skomponowane z delikatnych łańcuszków i geometrycznych kształtów pasują zarówno nastolatkom, jak i dojrzałym kobietom i mogą uzupełnić praktycznie każdą stylizację. Wśród nich wyróżnia się intrygująca „leżąca ósemka”. Co właściwie oznacza?

 

Bransoletka ze znakiem nieskończoności od Rosanto

Naszyjnik ze znakiem nieskończoności i inne dodatki

Leżąca ósemka w terminologii naukowej nazywa się „lemniskata” i jest symbolem matematycznym, który oznacza nieskończoność, czy też „byt nieskończony”. Po raz pierwszy została zastosowana w pracach naukowych w połowie XVII wieku. Choć dawniej ten symbol był zarezerwowany tylko dla uczonych, obecnie jego znaczenie rozumieją chyba wszyscy. A to wszystko za sprawą modnej biżuterii.

 

Bransoletki, kolczyki, pierścionki i naszyjniki ze znakiem nieskończoności stały się niezwykle popularne już kilka lat temu i nadal są na topie. Występują w różnych wariantach, czasem jako minimalistyczna zawieszka w celebrytce, innym razem jako element w bardziej skomplikowanym wzorze. Skąd bierze się ich niezwykła popularność? Prawdopodobnie z prostoty i estetyki samego symbolu, a także znaczenia, jakie można mu przypisać.

 

Znak nieskończoności może oznaczać dla nas trwałość i niezmienność uczuć — miłości, przyjaźni i oddania. To emocje zarezerwowane dla wyjątkowych osób w naszym życiu. Biżuteria, noszona na co dzień na szyi, nadgarstku czy palcu może przypominać nam o najważniejszych ludziach i o tym, że zawsze będą obok nas.

 

Złote kolczyki ze znakiem nieskończoności od Rosanto

 

Znak nieskończoności można też interpretować jako symbol niezłomności — tego, że nigdy się nie poddajesz w drodze do celu i zawsze do niego dążysz. Może także przypominać o tym, że nawet gdy jesteś w trudnej sytuacji, która wydaje Ci się wręcz beznadziejna — pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają. Taka symbolika podnosi na duchu, przywraca wiarę i pozwala pamiętać o najbliższych.

Biżuteria ze znakiem nieskończoności — idealny prezent

Ozdoby ze znakiem nieskończoności mogą być znakomitym prezentem. Ich zróżnicowanie sprawia, że z pewnością znajdziesz dodatek, który przypadnie do gustu bliskiej osobie, a sam symbol pozwala nadać podarunkowi szczególnego znaczenia. Dając w prezencie biżuterię ze znakiem nieskończoności, możesz powiedzieć bliskiej osobie: to symbol mojej nieustającej miłości do Ciebie i zapewnienie, że zawsze będę przy Tobie. Nawet jeśli rzeczy dookoła nas się zmieniają, to, co jest między nami, pozostaje niezmienne.

 

Złoty pierścionek od Rosanto

 

Z pewnością Twoje słowa sprawią, że ozdoba nabierze wyjątkowego znaczenia emocjonalnego dla bliskiej osoby, a gdy naszyjnik, bransoletka, pierścionek czy kolczyki będą towarzyszyć jej na co dzień — wywołają niejeden uśmiech, ciepłą myśl i podniosą na duchu. Nic dziwnego, że znak nieskończoności jest tak popularny — każdy z nas chce wierzyć w ponadczasowe uczucia i mieć stałe punkty odniesienia w swoim życiu.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię