Jaką biżuterię dać w prezencie na bierzmowanie?

Prezent na bierzmowanie dla dziewczyny lub chłopaka powinien być gustowny i symboliczny. Najlepszym, ponadczasowym wyborem okazują się ozdoby srebrne i złote. Podpowiadamy, jaką biżuterię kupić w prezencie na bierzmowanie dla bliskiej osoby.

 

Dla każdej wierzącej osoby bierzmowanie jest momentem, który zapamiętuje na całe życie. To przecież sakrament, w którym biskup przekazuje młodzieży znamię Ducha Świętego — jedno z najważniejszych wydarzeń dla chrześcijanina. Warto uczcić tę chwilę symbolicznym podarunkiem, zwłaszcza jeśli jesteśmy rodzicami chrzestnymi osoby, która przystępuje do bierzmowania.

 

 

Złoty nacinany krzyżyk od Rosanto

 

Biżuteria jako prezent na bierzmowanie — co wybrać?

Kupowanie prezentu z okazji bierzmowania nie jest obowiązkowe i zależy od woli gości. Wręczanie podarunków przyjęło się jednak jako miły gest, który stanowi formę uczczenia tej wyjątkowej chwili. Dlatego prezenty z okazji przyjęcia sakramentu są zazwyczaj symboliczne i mają stanowić pamiątkę na całe życie. Z drugiej strony — bierzmowanie zazwyczaj przyjmuje się w wieku nastoletnim, a wybór prezentu dla młodzieży może sprawiać wiele trudności. Najlepszym wyborem — jednocześnie symbolicznym, gustownym i ponadczasowym — okazuje się delikatna biżuteria złota lub srebrna.

 

Najlepszym wyborem na prezent (dla chłopców i dziewcząt) są dewocjonalia — medaliki i krzyżyki. Warto wybrać delikatny, prosty wzór. Taka ozdoba może towarzyszyć obdarowanej osobie każdego dnia, przypominając o najważniejszych wartościach. Będzie także wspaniałą pamiątką ważnego wydarzenia i drobiazgiem, który przypomni o bliskich. Medalik lub krzyżyk mogą wręczyć chrzestni, dziadkowie, rodzice albo świadek.

 

 

Srebrny łańcuszek męski od Rosanto

Łańcuszek — uniwersalny prezent na bierzmowanie

Doskonałym wyborem na prezent z okazji bierzmowania jest także złoty albo srebrny łańcuszek — męski lub damski. To bardzo wszechstronna biżuteria, która może być noszona samodzielnie lub jako tło dla zawieszki, medalika czy krzyżyka. W prezencie można wręczyć także zestaw: zawieszkę z delikatnym łańcuszkiem, koniecznie wykonane z tego samego kruszcu. Dzięki temu bliska nam osoba może zacząć nosić prezent już w dniu bierzmowania, a nawet założyć go na uroczystości kościelne.

 

Sam łańcuszek jest świetnym wyborem, jeśli nie jesteśmy pewni, co może spodobać się obdarowywanej osobie — wiadomo, że młodzież ma zmienne gusta. Prosty, uniwersalny łańcuszek ze srebra lub złota jest ponadczasowym dodatkiem, który będzie miłą, symboliczną pamiątką.

 

 

Złoty łańcuszek damski od Rosanto

Bransoletka lub kolczyki jako prezent na bierzmowanie?

Nastolatki mają szczególną potrzebę wyrażania swojego stylu i to Ty znasz obdarowywaną osobę najlepiej. Jeśli wydaje Ci się, że dewocjonalia lub łańcuszki nie trafią w jej gust, warto wybrać inną biżuterię. Bez względu na wygląd i formę, zawsze będzie kojarzyć się właścicielowi z dniem bierzmowania i rodziną — a przecież to w naszym podarunku najważniejsze. Pamiętajmy, żeby decydować się raczej na skromne ozdoby wykonane ze szlachetnych kruszców. Wręczanie sztucznej biżuterii, zwłaszcza podczas tak ważnej okoliczności, może być odebrane negatywnie.

 

Dla chłopaka na bierzmowanie można wybrać bransoletkę z blaszką, na której wygrawerujemy datę uroczystości. Taka spersonalizowana ozdoba zyska szczególne znaczenie. Wcześniej upewnijmy się jednak, czy nastolatek lubi tego typu ozdoby. Bransoletki są zazwyczaj wykonane z łańcuszków różnej grubości — pamiętajmy, że u szczupłej osoby lepiej będzie wyglądać cienki łańcuszek, a dla dobrze zbudowanego nastolatka odpowiedniejsza będzie bardziej masywna biżuteria. 

 

 

Srebrna bransoletka męska od Rosanto

 

Osoby, które szukają prezentu dla dziewczyny na bierzmowanie, mają trochę szerszy wybór. Delikatne kolczyki lub naszyjnik dobrze spełnią swoje zadanie. Uniwersalnym prezentem jest także zawieszka z serduszkiem lub niewielka, okrągła zawieszka z kamieniem naturalnym. Taki drobiazg może towarzyszyć swojej właścicielce każdego dnia, bez względu na stylizację i z łatwością dopasuje się do innych ozdób. Unikajmy wybierania krzykliwych, okazałych ozdób. Lepszym wyborem będą drobne dodatki, najlepiej te o ponadczasowym designie. Dzięki temu mamy większą szansę, że trafimy w gust nastolatki i będzie ona mogła nosić ozdobę przez całe życie.

 

 

Zawieszka z serduszkiem od Rosanto

 

Biżuteria na bierzmowanie — gdzie kupić?

Pamiętajmy, że podarunek jest miłym elementem i piękną pamiątką, ale stanowi tylko dodatek do ważnej uroczystości. Zamiast skupiać się na stresujących poszukiwaniach warto wybrać drobiazg, który nawet po latach przypomni te wyjątkowe chwile i skupić się na świętowaniu z najbliższymi.

 

Biżuterię idealną na prezent z okazji bierzmowania znajdziesz w Rosanto. Do zamówienia otrzymasz także ozdobne pudełko, które będzie pięknym uzupełnieniem Twojego podarunku.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię