Jak dopasować kolczyki do okularów?

Idealna stylizacja to taka, której każdy element został dokładnie przemyślany. Tymczasem wiele kobiet nie zwraca uwagi na to, czy kolczyki będą pasować do okularów — a mogą stworzyć efektowną, doskonale skomponowaną całość, o ile poświęcimy temu tematowi odrobinę uwagi!

 

Coraz więcej osób nosi okulary — wiąże się to z naszą rosnącą świadomością na temat własnego zdrowia, większą dostępnością tej metody poprawy wzroku, a także (niestety) z naszym trybem życia, który często wymaga wpatrywania się w ekran przez długie godziny. Na szczęście mamy do wyboru tysiące modeli okularów, dzięki czemu z łatwością dobierzemy takie, które pasują do naszych rysów twarzy i podkreślą nasze atuty. Co dalej? Jeśli nosimy okulary na co dzień, warto zastanowić się, jakie kolczyki będą do nich pasować.

 

Czy do okularów można nosić kolczyki?

Zdarza się, że słyszymy: jeśli nosisz okulary, nie powinnaś nosić kolczyków. Na szczęście to mit! Dobrze dobrane kolczyki i okulary nie tylko w niczym nie przeszkadzają, ale nawet mogą być podstawą efektownej stylizacji. Współczesna moda nie kieruje się sztywnymi regułami, stawia na mieszanie stylów, eksperymentowanie oraz podkreślanie własnej indywidualności. Zarówno oprawki okularów, jak i kolczyki, mogą być w tym pomocne. Pamiętajmy tylko o kilku zasadach wyboru (znajdziesz je poniżej), a finalny efekt okaże się rewelacyjny.

 

Dlaczego warto zakładać kolczyki, gdy nosimy okulary?

- kolczyki niezawodnie dodają kobiecości i lekkości stylizacjom

- biżuteria ożywia, co jest szczególnie ważne w przypadku neutralnych oprawek okularów

- dobrze dobrana ozdoba podkreśla naszą dbałość o szczegóły i dodaje elegancji

- dla wielu kobiet kolczyki to ulubiona biżuteria — nie musimy z niej rezygnować!

 

Wybieramy kolczyki do okularów — czym się kierować?

Obecnie okulary są nie tylko przedmiotem, który koryguje nasz wzrok, ale także elementem wyrażającym nasz styl. Gdy dobieramy kolczyki do naszych oprawek, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ich kolor.

 

Posiadaczki popularnych metalowych okularów mogą mieć oprawki srebrne lub złote (lub z elementami o takiej barwie). Wówczas warto dobierać biżuterię w tym samym odcieniu, by uzyskać efekt spójności i harmonii. Jeśli chcemy przełamywać schematy i np. do srebrnych oprawek dopasować złote kolczyki, dobrym pomysłem jest powtórzenie tego zabiegu z innymi dodatkami — np. założenie srebrnego i złotego naszyjnika o różnej długości. Wówczas pokażemy, że to celowy zabieg, a nie przypadkowe działanie. Jeśli zależy nam na biżuterii z kamieniami szlachetnymi, wybierajmy kamienie o ciepłych barwach, jeśli mamy złote oprawki, i kamienie o chłodnych odcieniach, gdy nosimy okulary w srebrnych oprawkach.

 

 

Kobiety, które noszą rzadziej spotykane metalowe oprawki w kolorze różowego złota, powinny zdecydować się na delikatne kolczyki, ponieważ takie okulary same w sobie są dość charakterystyczne. Złote lub srebrne, minimalistyczne kolczyki typu sztyfty będą odpowiednim wyborem. Warto wiedzieć, że oprawki w barwie różowego złota doskonale komponują się z kolczykami ozdobionymi perłami!

 

Posiadaczki czarnych oprawek mają największą swobodę — mogą wybrać srebro lub złoto, a także kamienie szlachetne. Warto zadbać, by ozdoba rozświetlała naszą twarz — jeśli dobierzemy masywne, ciemne kolczyki, w zestawieniu z oprawką mogą dać one efekt przytłoczenia. Świetnym wyborem będą błyszczące cyrkonie, kamienie szlachetne, które stanowią niezawodny akcent kolorystyczny, a także minimalistyczne kolczyki srebrne lub złote.

 

Jeśli nosimy plastikowe oprawki w intensywnym kolorze, warto dobrać subtelniejsze kolczyki, które zrównoważą ten efekt. Możemy wybierać kolczyki z bezbarwnymi cyrkoniami lub diamentami, a także perełki lub minimalistyczne, modne kolczyki w całości wykonane ze złota lub srebra.

 

Dublowanie kształtów niewskazane!

Pamiętajmy o ważnej zasadzie: lepiej nie dublować kształtu oprawek i kolczyków, tj. jeśli nosimy duże, idealnie okrągłe oprawki okularów, obszerne kolczyki koła nie będą zbyt dobrym pomysłem — zwłaszcza gdy zależy nam na elegancji. Wówczas lepiej sprawdzą się ozdoby, które zrównoważą efektowny kształt okularów — wiszące kolczyki lub małe, gustowne sztyfty.

 

Upewnijmy się także, że okulary i kolczyki nie dają efektu przytłoczenia czy przeładowania. Jeśli nosimy grube, masywne oprawki, lepszym wyborem będą delikatne kolczyki. Jeśli nasze oprawki są wykonane z cieniutkich drucików — możemy wybrać bardziej wyrazistą biżuterię. A jeśli nie jesteśmy przekonane, czy kolczyki pasują do naszej stylizacji, możemy zrezygnować z nich całkowicie i zdecydować się na bransoletkę lub naszyjnik — wówczas także świetnym pomysłem jest dopasowanie barwy biżuterii do oprawek okularów.

 

Pamiętajmy, że zawsze ostateczny wybór biżuterii zależy od okoliczności — inne kolczyki założymy do pracy, a inne na karnawałową imprezę czy na spotkanie z przyjaciółmi. Warto mieć w swojej kolekcji zarówno stonowane, gustowne modele „oficjalne”, jak i kolczyki na szczególne okazje, gdy możemy zaszaleć z naszymi stylizacjami.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię