Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Sprawdź!

Kolczyki to uniwersalna biżuteria, chętnie wybierana zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Wygląda efektownie i kobieco, a przy okazji jest wygodna oraz potrafi być doskonałym uzupełnieniem makijażu. Możemy iść również o krok dalej i dzięki kolczykom zamaskować mankamenty urody. Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej! Podpowiadamy, jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy, aby podkreślały nasze mocne strony i ukrywały te nieco słabsze.

Wybór kolczyków – kształty, motywy, zdobienia

Kolczyki występują w tysiącach kształtów i posiadają rozmaite zdobienia. Czasem to tylko subtelna cyrkonia, innym razem – efektowne połączenia kamieni szlachetnych i ciekawej formy. Kobiety coraz częściej sięgają po efektowne kolczyki chwosty, które wyglądają jak podłużne pomponiki w intensywnych barwach. Ekstrawagancja jest w cenie, a mocne akcenty potrafią odmienić całą kreację. Renesans przeżywają ozdoby z kamieni szlachetnych, które wracają jako kontra do minimalistycznych trendów.

W Rosanto dostępne są także subtelne, proste kolczyki ze srebra lub złota, bo klasyczne formy nigdy nie wychodzą z mody. Są chętnie wybierane przez miłośniczki aktywnego trybu życia, które nie chcą rezygnować z dziewczęcego dodatku.

Często wybór kolczyków zależy od osobistych preferencji. Niektóre kobiety wolą długie kolczyki, inne – maleńkie sztyfty. Jedne uważnie dobierają biżuterię, inne noszą tę, na którą po prostu mają nastrój. Warto jednak poświęcić chwilę uwagi na decyzję, zwłaszcza gdy wybieramy rzucające się w oczy, duże kolczyki, bo dobrze dobrane mogą podkreślić naszą urodę.

Kolczyki a kształt twarzy – czy wybór ma znaczenie?

Odpowiadamy: tak, i to ogromne! Symetryczne ozdoby po obu stronach twarzy wpływają na jej odbiór. Mogą maskować niepożądany kształt albo uwydatniać zalety. Na szczęście jest prosta zasada, dzięki której będziecie wiedzieć, czym warto się kierować podczas wyboru idealnej biżuterii:

Kształt i wielkość kolczyków powinny równoważyć kształt i wielkość Twojej twarzy (oraz całej sylwetki).

Jak to wygląda w praktyce? Unikajmy kolczyków, które mają taki kształt jak nasza twarz. Zamiast nich wybierajmy te, które będą stanowiły dla niej przeciwwagę (np. do twarzy okrągłej lepiej wybrać podłużne kolczyki, a nie kółka). Aby rozwiać wątpliwości, przygotowaliśmy wygodną ściągę pasujących wzorów:

Twarz owalna

Podłużna, z subtelnie zarysowaną żuchwą i regularnymi rysami. Do niej pasuje niemal każdy wzór, ale unikajmy powtarzania owalnego kształtu w biżuterii. Decydując się na duże kolczyki, zwrócimy za ich pomocą większą uwagę na twarz i podkreślimy jej symetrię.

Twarz kwadratowa

Mocno zarysowane kości policzkowe, szeroka żuchwa i wysokie czoło to najbardziej charakterystyczne cechy kwadratowego kształtu twarzy. U posiadaczek takiego typu urody najlepiej sprawdzą się podłużne, cienkie kolczyki o prostej formie. Mogą mieć na końcach zdobienia (np. z cyrkonii lub kamieni szlachetnych). Jeśli wybieramy kolczyki o innym kształcie, pamiętajmy, żeby w górnej części były szersze niż w dolnej (np.: jeśli mają kształt trójkąta, niech jego wierzchołek będzie skierowany w dół). Taka biżuteria optycznie wydłuży i wyszczupli twarz.

Twarz okrągła

Cechują ją: niskie czoło, broda o zaokrąglonym kształcie i pełne policzki. Podobnie jak w przypadku kwadratowej twarzy, dobrze jest optycznie ją wyszczuplić. Sprawdzą się kolczyki podłużne i wąskie, zwłaszcza takie, które sięgają poza kości szczęki. Dobrym pomysłem są również wiszące kolczyki z motywami figur geometrycznych. Długie, proste linie i punkt ciężkości na dole kolczyka to największy sprzymierzeniec kobiet o okrągłej twarzy. Zwolenniczki delikatniejszych ozdób dobrze będą się prezentować w małych kolczykach sztyftach.

Twarz trójkątna

Szczupłej twarzy o wyraźnie zarysowanym podbródku i szeroko rozstawionych kościach policzkowych dobrze zrobi przeciwwaga. Najłatwiej uzyskać ją za pomocą wiszących kolczyków, szerszych u dołu. Mogą mieć np. kształt wachlarza lub chwostów, dobrze wyglądają też nieregularne kształty lub długie, proste kolczyki z elementem zdobiącym (np. kamieniem szlachetnym) na samym dole. Dzięki temu skutecznie łagodzą rysy.

Twarz podłużna

Jeśli naszymi charakterystycznymi cechami są: wąska twarz o wysokim czole i słabo zarysowane kości policzkowe, prawdopodobnie posiadamy twarz podłużną. Wówczas odpowiednie będą kolczyki koła, wachlarze i sztyfty. Wiszące kolczyki niech mają efektowne, odważne kształty – nie obawiajmy się zakładać szerokich kolczyków, bo ten typ urody jest do nich wprost stworzony.

Przy najbliższej okazji warto przyjrzeć się różnicy, którą wywołuje dopasowanie kolczyków do kształtu twarzy. Taka biżuteria podkreśla urodę i nie sprawia wrażenia „ciężkości”, który jest widoczny przy źle dobranych ozdobach. Pozwala za to uwydatnić zalety i sprawić, że nasz kształt twarzy będzie prezentował się jeszcze bardziej korzystnie. Wbrew pozorom łatwo osiągnąć taki efekt. Pamiętajcie – niech kolczyki będą przeciwwagą dla naszego kształtu twarzy. To proste i skuteczne!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię