Biżuteria – piękny prezent na chrzciny

 

Chrzest to pierwszy sakrament w religii chrześcijańskiej. Obrzęd chrzcin jest bardzo radosnym świętem, podczas którego rodzina i przyjaciele wspólnie świętują przyjęcie nowego członka – najczęściej niemowlęcia – do wspólnoty Kościoła.

 

Tradycyjnie goście nie przychodzą z pustymi rękami. Przynoszą prezenty dla dziecka, któremu będzie udzielany pierwszy sakrament święty. Jednak już na tym etapie mogą pojawić się wątpliwości – jaki prezent wybrać na chrzciny? Tradycyjnym wyborem często jest subtelna biżuteria, zwłaszcza w formie medalików lub krzyżyków. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Medaliki i krzyżyki jako prezent na chrzciny

Medalik lub krzyżyk wykonany ze złota albo srebra to pierwszy prezent, który przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o prezencie na chrzest. Symboliczny początek drogi związanej z wiarą chrześcijańską to ważne wydarzenie i warto, aby pozostała po nim pamiątka. Medalik lub krzyżyk w tej roli sprawdzi się doskonale – gdy dziecko będzie starsze, może nosić ozdobę na co dzień. Przypomni ona nie tylko o wyznawanych wartościach, ale też o osobie, która podarowała krzyżyk lub medalik. Dodatkowo jest to dobry prezent zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Wybierając prezent, możemy zdecydować się na samą zawieszkę, lub zawieszkę z łańcuszkiem – kwestią decydującą jest tylko budżet, który planujemy przeznaczyć na prezent.

 

Złoty medalik z Matką Boską od Rosanto

 

Dewocjonalia są dostępne w różnych formach, stylach i rozmiarach. Na chrzest najlepiej wybierać skromne, delikatne ozdoby – takie w roli prezentu dla dziecka będą najlepsze. Zadbajmy, aby wybierać biżuterię wysokiej jakości. Gustowny prezent świadczy o naszym zaangażowaniu i będzie służył dziecku przez wiele lat. Poza tym, prezent na chrzciny powinien oddawać powagę tego wydarzenia. Skromny medalik lub krzyżyk z łańcuszkiem nie są relatywnie drogie, a będą pamiątką na całe życie. Podczas zakupów zadajmy sobie pytanie, czy wybrany przez nas przedmiot będzie podobał się dziecku w przyszłości – czy dorosły mężczyzna lub kobieta chętnie założy tę pamiątkę?

 

Srebrny krzyżyk z wizerunkiem Jezusa od Rosanto

 

W Rosanto znajdą Państwo wiele medalików i krzyżyków do wyboru. Nasze ozdoby są wykonywane w całości ze złota lub srebra, dzięki czemu stanowią gustowny, pełen klasy dodatek, wykonany z dbałością o każdy szczegół. Warto przejrzeć zakładkę medaliki i krzyżyki, aby znaleźć idealny prezent na chrzciny.

Inna biżuteria jako prezent z okazji chrztu świętego

Zdarza się, że pragniemy podarować maleństwu biżuterię, ale wiemy, że ktoś inny zamierza kupić medalik. Czasem też z różnych powodów chcemy uniknąć wyboru symboli wiary chrześcijańskiej – na przykład dlatego, że sami jesteśmy niewierzący lub preferujemy bardziej uniwersalne pamiątki. W takim przypadku warto zdecydować się na skromną biżuterię z neutralnymi motywami. Ona również może być wspaniałym prezentem.

 

Złota zawieszka serce od Rosanto

 

Dla dziewczynek proponujemy drobne zawieszki, np. w kształcie serca lub z aniołkiem. Dobrym wyborem będą też małe złote kolczyki, nawet jeśli dziecko nie ma jeszcze przekłutych uszu. Z czasem prawdopodobnie się na to zdecyduje, a wówczas kolczyki z chrztu będą piękną, symboliczną ozdobą. Osoby, które preferują mniej standardowe prezenty, mogą zdecydować się na małą zawieszkę z kamieniem szlachetnym, motywem baletnicy lub abstrakcyjną ozdobę. Najważniejsze, żeby biżuteria była skromna i niewielka – wówczas mamy większą szansę, że kiedy dziecko podrośnie, chętnie będzie nosić pamiątkę.

 

Wybór biżuterii dla chłopca może być nieco trudniejszy, ale przy odrobinie cierpliwości również znajdziemy pasującą ozdobę. Dobrym wyborem są delikatne łańcuszki męskie wykonane ze srebra lub złota, a także niektóre zawieszki – idealnym przykładem jest symboliczna potrójna zawieszka z naszego asortymentu:

 

Potrójna zawieszka wiara, nadzieja, miłość od Rosanto

 

Bez względu na to, jaką biżuterię wybierzemy, możemy być pewni, że stanie się pamiątką na całe życie. Prezenty takie jak śpioszki czy zabawki są niewątpliwie praktyczne, ale ozdoba ze złota czy srebra może towarzyszyć dziecku na różnych etapach i stanowić piękne wspomnienie dzieciństwa i bliskiej osoby.

 
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię