Czy biżuteria to dobry prezent na komunię?

 

Pierwsza Komunia to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Rodzina dokłada wszelkich starań, aby oprawa tego wydarzenia była uroczysta i warta zapamiętania. Jako goście lub rodzice dziecka, które przystępuje do swojej pierwszej komunii, na pewno stajemy przed trudnym pytaniem: co podarować, aby prezent sprawił radość, ale równocześnie stanowił pamiątkę na całe życie?

Prezent na Komunię to co roku głośny temat. Jednych szokują coraz droższe prezenty, inni wolą się nie wyłamywać i po prostu kupują to, co inni. I chociaż quad, Playstation czy nowy tablet to prezenty, które robią wrażenie w momencie rozpakowywania podarunku, trudno oczekiwać, że będą nośnikiem wspomnień i przedmiotem, który będzie towarzyszył dziecku przez lata. Nie wszyscy również mogą sobie pozwolić na tak kosztowny prezent. Dlatego znakomitym rozwiązaniem jest podarowanie biżuterii.

Dlaczego biżuteria to dobry prezent na Komunię Święta?

Biżuteria stanowi uniwersalny i gustowny upominek niemal na każdą okazję. Różnorodność form i motywów pozwala wybrać taką, która spodoba się dziecku, a szeroki zakres cenowy umożliwia dopasowanie biżuterii do zasobności naszego portfela. Choć współcześnie co roku panuje „moda” na inne prezenty – kolejne nowinki technologiczne czy kosztowne zabawki – ozdoby ze złota i srebra nadal są chętnie wybierane przez osoby, które uważają, że prezent na Pierwszą Komunię Świętą powinien stanowić pamiątkę na całe życie. To piękna tradycja, którą warto kontynuować.

Modne i efektowne podarunki stanowią niewątpliwą pokusę, bo wywołują najwięcej entuzjazmu. Jednak emocje szybko opadają, zwłaszcza, gdy cała góra prezentów nie pozwala skupić się na każdym z nich. Biżuteria z kolei stanowi piękny upominek, który dziecko zawsze może nosić przy sobie. Wówczas srebrna lub złota ozdoba będzie przypominać mu o ważnym dniu i o bliskiej osobie, od której ją dostało.

Może się również zdarzyć, że pociecha nie będzie nosić biżuterii, ale odkryje jej urok po kilku lub nawet kilkunastu latach. Chyba każdy z nas wie, że odnalezienie cennej pamiątki po długim czasie wywołuje niezapominane emocje, zwłaszcza, gdy z przedmiotem wiążą się pewne wspomnienia. Biżuteria dobrej jakości to najlepsze przypomnienie ważnych chwil. Nie zajmuje wiele miejsca, można zabrać ją wszędzie i jest odporna na zniszczenie. Przy okazji jednak ma w sobie coś, co sprawia, że od setek lat stanowi ważny i bardzo osobisty przedmiot. To powoduje, że choć moda na krzykliwe prezenty zmienia się co roku, nadal wiele osób woli podarować ukochanemu dziecku gustowną biżuterię.

Jaka biżuteria jako prezent na Komunię?

Zależy to przede wszystkim od płci dziecka. Chłopcu najlepiej podarować delikatny naszyjnik z medalikiem lub minimalistycznym wzorem (np. geometrycznym lub abstrakcyjnym). Unikajmy błyszczących elementów (np. cyrkonii) i kwiatowych motywów. Możemy zdecydować się również na męski łańcuszek lub bransoletę, pamiętając oczywiście o tym, że będzie ją nosiło dziecko i nie może być zbyt masywna. Warto wziąć pod uwagę zainteresowania chłopca. Jeśli jest wielkim fanem jakiejś dziedziny, nawiązanie do niej na pewno będzie dla niego ważnym gestem, który zapamięta i sprawi, że ozdoba będzie dla niego podwójnie ważna.

W przypadku dziewczynki osoba poszukująca prezentu ma więcej możliwości, chociaż w tym przypadku również polecamy naszyjniki z zawieszkami oraz bransoletki, dodatkowo także kolczyki (jeśli dziewczynka już je nosi – warto się upewnić). Raczej odradzamy wybór pierścionków: dziecko w czasie zabawy łatwo może zgubić prezent, poza tym ciągle rośnie i pierścionek szybko może stać się zbyt ciasny. Inne ozdoby pozostawiają jednak bardzo szeroki wachlarz możliwości.

Biżuteria na Komunię dla dziewczynki

Srebro oraz złoto w różnych kolorach, delikatne cyrkonie czy aplikacje z kamieni szlachetnych – tutaj można brać pod uwagę wszystkie opcje. Pamiętajmy, żeby ozdoba była subtelna i w miarę neutralna, aby pasowała zarówno do dziecięcych ubrań, jak i do nastolatki, która eksperymentuje ze stylem oraz dorosłej kobiety. Dobrze sprawdzają się drobne medaliki i zawieszki w różnych kształtach – geometryczne i abstrakcyjne jak w przypadku ozdób dla chłopców, ale też zawieszki w kształcie kwiatów lub serc.

Wybierając bransoletkę zwróćmy uwagę, czy ma dużą możliwość regulacji, aby pasowała na szczupły dziecięcy nadgarstek. Z kolei jeśli nasz wybór padł na kolczyki, upewnijmy się, że są nieduże i mają solidne zapięcie, dzięki któremu nie zgubią się nawet podczas energicznych zabaw czy uprawiania sportu. Dobrze sprawdzają się kolczyki typu sztyfty (wkrętki) lub niezbyt długie kolczyki wiszące.

Jak widać, medalik to tylko jedna z bardzo wielu możliwości podczas wyboru biżuterii, która ma stanowić prezent na Pierwszą Komunię Świętą. Ozdoba nie musi jednoznacznie nawiązywać do wiary chrześcijańskiej. Najważniejsze, żeby dziecko (a potem osoba dorosła) lubiła ją nosić i aby biżuteria była na tyle neutralna, by można ją było założyć do strojów różnego rodzaju. To, co ozdoba przedstawia, ma drugorzędne znaczenie. Znacznie ważniejsze są wspomnienia, gesty i historia związana z tym przedmiotem. Wówczas nawet najprostszy łańcuszek potrafi mieć dla obdarowanej osoby ogromną wartość.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię